online překladač zdarma

 • Úvod
 • Blog
 • Nejlepší offline překladače pro Windows 10 v roce 2020

Nejlepší offline překladače pro Windows 10 v roce 2020

Když máte přístup k internetu, pak je všechno jednodušší. Můžete si snadno vyhledat některý z volně dostupných online překladačů a užívat si jeho služeb. Jakmile ale připojení nebude dostupné, všechno se rázem zkomplikuje. Proto vám přinášíme přehled nejlepších překladačů, které můžete využít i offline.

Obsah článku:

Je offline překladač v roce 2020 vůbec potřeba?

Představa, že byste někdy potřebovali služby překladače bez připojení k internetu, je v roce 2020 poměrně nereálná. Připojení totiž patří mezi věci, které jsou poměrně levné a dostupné pro každého. Zejména pro menší i větší firmy.

I tak se ale můžete dostat do situace, kdy budete potřebovat překlad, ale široko daleko nebude dostupné připojení k internetu. Třeba na pracovních cestách do zahraničí nemůžete mít jistotu, že je každé město pokryto. Proto je dobré mít přístup k firemnímu softwaru, který vás z této situace dostane.

Obecně se ale dá říct, že offline překladače pro Windows 10 nejsou nutností. V případě potřeby si můžete stáhnout offline překladač do svého mobilního telefonu. Pokud chcete vědět, jaké jsou právě na tomto poli možnosti, přečtěte si tento článek.

Nejlepší offline překladače pro Windows 10

Řekneme to narovinu – kvalitních offline překladačů pro Windows 10 s podporou češtiny je jako šafránu. Většina překladačů totiž vzniká v zahraničí. I přesto jsme pro vás našli několik klenotů, které potěší i milovníky českého jazyka. Zmínili jsme ale i takové, které češtinu nepodporují.

Microsoft překladač

Microsoft Překladač pro Windows 10

Microsoft Překladač nenajdete jen v prohlížeči, na App Storu a Google Play. Má i samostatnou aplikaci, kterou si můžete jednoduše stáhnout do vašeho počítače. Stačí zamířit do Microsoft Storu, kde jen kliknete na tlačítko „Získat“.

A co vlastně nabízí? Jeho nabídka je stejně široká jako u mobilních aplikací. Pokud máte k dispozici web kameru, můžete jednoduše překládat text na obrázcích, uskutečňovat lokalizované konverzace až ve sto lidech a užívat si kvalitního textového překladu.

Aplikace podporuje více než 100 jazyků, mezi nimiž nechybí ani čeština. Tyto jazyky jsou dostupné i offline, musíte si je ale předem stáhnout. Narozdíl od ostatních služeb, kvalita výsledného překladu při překladu offline výrazně nepoklesne.

Rozhraní této aplikace je navíc velice dobře navržené. To je ostatně věc, kterou Microsoft dobře umí. Proto se můžete těšit na dobře sladěné barvy a jednoduché a dobře umístěné ikony. Microsoft Překladač se zkrátka velice dobře používá a snadno ovládá.

Výhody Microsoft Překladače:

 • kvalitní překlad,
 • dobře navržené rozhraní,
 • zcela zdarma.

Překladač Lingea

Překladač Lingea

Ve výběru nesmíme zapomenou ani na ryze českého zástupce. Společnost Lingea totiž patří mezi velikány nejen v Česku, ale v celé střední Evropě. Kromě slovníků, které určitě znáte, poskytuje také kvalitní překladač postavený na neuronových sítích.

Vzhledem k vyšším hardwarovým nárokům na provoz je tento překladač vhodný zejména pro firmy. Pokud překladači vyhradíte vlastní server, můžete se těšit na přesný, kvalitní a rychlý překlad. Překladač Lingea zvládne překládat do většiny světových i středoevropských jazyků.

Překladač je možné adaptovat na texty pro strojírenství, medicínu, elektrotechniku, IT i řadu dalších oborů. Díky tomu dosáhnete maximální kvality a přesnosti překladu uzpůsobené přímo vašemu oboru. Překladač navíc umí zachovat původní formátování dokumentu, čímž vám ušetří ještě více práce.

Jelikož se jedná o serverové řešení, budete potřebovat přístup k internetu. Můžete jej ale využívat i offline ve vaší firemní síti. Pokud se tedy budete pohybovat ve firemních prostorách, můžete překladač jednoduše používat.

Výhody Překladače Lingea:

 • ryze český překladač,
 • přesné překlady,
 • překlady dokumentů bez změny formátování.

PROMPT překladač

PROMPT Master

Tato aplikace je skvělá a robustní. Nabízí velké množství funkcí, které můžete využívat i bez přístupu k internetu. Má pouze jedinou kaňku na kráse, a tou je cena. Za vybraný jazykový pár totiž zaplatíte 99 dolarů. Chcete-li více jazyků, budete si muset připlatit.

Pokud ale potřebujete kvalitní a spolehlivý překladač, pak je PROMT Master jasnou volbou. Nabízí přesné překlady do řady světových jazyků. Překladač podporuje jazyky jako je:

 • angličtina,
 • němčina,
 • francouzština,
 • italština,
 • španělština,
 • portugalština,
 • ruština.

Už samotné rozhraní prozradí, že překlad holého textu není jedinou doménou této aplikace. Mezi jednu z nejdůležitějších funkcí rozhodně musíme zařadit překlad dokumentů. PROMPT Master si poradí s většinou nejznámějších formátů. Nezapomíná na soubory s příponou PDF, DOCX, XLSX a řadu dalších.

Pro uživatele kancelářských balíků Microsoft Office pak máme jednu dobrou zprávu na závěr. PROMPT Master je připravený spolupracovat právě s aplikacemi z tohoto balíku. Pokud tedy napíšete text do Wordu, vytvoříte tabulku v Excelu nebo prezentaci v PowerPointu, můžete práci přeložit kliknutím jednoho tlačítka.

Výhody PROMPT Master:

 • kvalitní překlad,
 • překlad dokumentů,
 • propojení s kancelářským balíkem Microsoft Office.

Babylon překladač

Babylon NG

Babylon patří mezi společnosti, které se řadí mezi špičky v oboru překladů a přidruženého softwaru. Už dlouhá léta působí na trhu jako výrobce oblíbeného překladače. Ten nabízí široké spektrum funkcí, které využijí nejen kanceláře, ale i jednotlivci.

Babylon poskytuje dvojici předplacených plánů, díky nimž si můžete vybrat jen ty funkce, které budete potřebovat. Cena startuje na 9,9 dolarech za měsíc. V tomto balíčku dostanete klasický textový překlad, překlad dokumentů, hlasový překlad a slovníček s termíny v 77 jazycích.

Za příplatek v podobě šesti dolarů dostanete další zajímavé, avšak nikoliv nezbytné funkce. Vhod přijdou kvalitní slovníky, pro které je společnost Babylon tolik vyhlášená. S pokročilými výsledky překladů zase budete moct ještě lépe optimalizovat kvalitu překladu.

Pokud se vám nechce platit pravidelnou měsíční částku, pak má Babylon řešení v podobě jednoúčelových aplikací. Software pro překlad dokumentů i textu můžete zakoupit jednotlivě. Jestliže překládáte opravdu často, v dlouhodobém horizontu se vám investice v podobě 49 dolarů rozhodně vyplatí.

Výhody překladače Babylon:

 • velké množství funkcí,
 • poměrně příznivá cena,
 • možnost zakoupit pouze funkce, které opravdu potřebujete.