online překladač zdarma

 • Úvod
 • Blog
 • Nejlepší elektronické překladače: Kompletní výběr pro rok 2020

Nejlepší elektronické překladače: Kompletní výběr pro rok 2020

Elektronických překladačů naleznete na českém trhu velké množství. Protože je svět otevřený, podíváme se i na překladače, které zakoupíte pouze v zahraničních obchodech jako je Amazon. Tento článek tedy bude kompletním souhrnem vůbec nejlepších elektronických překladačů dostupných v roce 2020.

Obsah článku:

Proč používat elektronický překladač?

Proč používat elektronický překladač?

Chytré telefony a překladače zdarma v podobě aplikací jsou přece běžně dostupné. Proč tedy kupovat něco, co můžete mít zdarma? To je otázka, která pálí většinu zájemců o elektronické překladače. Pojďme se tedy podívat na hlavní důvody, proč raději sáhnout po samostatném zařízení.

Jednoduché použití

Ruku na srdce – než budete moct použít překladač nainstalovaný v mobilu, zabere to spoustu času. Pokud opomeneme přípravy v podobě stahování a instalace jednotlivých jazyků, musíte svůj telefon nejprve odemknout a vybrat, do jakých jazyků vůbec chcete překládat. Elektronický překladač je jednodušší. Stačí ho vytáhnout z kapsy, zmáčknout tlačítko a můžete ho používat.

Úspora baterie

Co si budeme namlouvat. Dobře zpracovaná a kvalitní aplikace potřebuje ke svému provozu i dostatek energie. A to nejen v podobě elektřiny, ale také dat. Pokud jste zrovna v zahraničí a máte předplacená data, můžete o ně mžiknutím oka přijít. Stačí přeložit několik vět, případně použít aplikaci ke konverzaci. Některé elektronické překladače vás těchto problémů zbaví.

Učení nových jazyků

Není to tak pohodlné jako na telefonu, ale toto zařízení můžete využít i k učení. Elektronický překladač má naučenou celou řadu slov a umí také jejich správnou výslovnost. Pro naučení základů jazyka a zlepšení výslovnosti se tedy náramně hodí.

Nejlepší elektronické překladače

Nejlepší elektronické překladače

A dostáváme se k hlavní části tohoto článku. V následujících řádcích vám představíme nejlepší elektronické překladače, které jsou na trhu aktuálně dostupné. Zahrneme nejen překladače dostupné na českém trhu, ale i ty zahraniční.

WT2 Language Translator

WT2 Language Translator

 • Počet jazyků: 40
 • Podpora češtiny: Ano
 • Cena: 167 $ (zhruba 4 200 Kč)

WT2 Language Translator patří k nejprodávanějším překladačům na Amazonu. Když se na něj podíváte, tak vám bude jasné, proč tomu tak je. Tento elektronický překladač totiž už na první pohled láká povedeným designem. Kombinace bílé barvy a žlutých světel tvoří nádherné zařízení, kterým se budete pyšnit na každé dovolené.

Důležitá je ale jeho funkčnost. Překladač podporuje 40 jazyků a 93 nářečí. Mezi jazyky nalezneme angličtinu, čínštinu, polštinu, francouzštinu, ale také češtinu. Mezi 40 jazyky pak můžete pohodlně překládat přímo během rozhovoru (simultánní překlad).

WT2 Language Translator můžete propojit i se svým telefonem pomocí Bluetooth. Zařízení podporuje mobily s operačním systémem iOS 11 a vyšší a Android 7 a vyšší. K dispozici je i mobilní aplikace, skrze kterou můžete WT2 Language Translator jednoduše propojit a používat.

AOSTAR 106

 • Počet jazyků: 106
 • Podpora češtiny: Ano
 • Cena: 4 900 Kč

Jedničkou na českém trhu (tedy alespoň podle několika agregátorů uživatelských recenzí) je AOSTAR 106. Jak naznačuje samotný název, umí hned 106 jazyků. To je obrovské množství číslo. Samozřejmě tedy mezi nimi nemůže chybět ani čeština a slovenština.

Zpracování překladače je pak více než povedené. Na první pohled připomíná MP3 přehrávače. Oproti nim ale disponuje kvalitním barevným HD displejem, skrze který budete celé zařízení ovládat. Menu je navíc plně lokalizováno. Pokud tedy umíte pouze svůj mateřský jazyk, pak je AOSTAR 106 skvělou volbou.

Díky svým vlastnostem se dokonale hodí na dlouhé dovolené a pracovní cesty. Překladač je malý, vejde se vám tedy i do kapsy u kalhot. Ba co víc, baterie má dlouhou výdrž. V pohotovostním režimu vydrží 7 dní, v plném zápřahu pak dokáže fungovat šest hodin.

Langogo Genesis

 

Langogo Genesis

 • Počet jazyků: 105
 • Podpora češtiny: Ano
 • Cena: 5 400 Kč

Langogo Genesis je na tom podobně jako předešlý překladač. Také nabízí velké množství jazyků, a to hned 105. Kvalitu překladu zajišťuje speciálně vyvinutá AI technologie, díky níž si budete moct užívat kvalitní překlad ve všech dostupných jazycích za jakýchkoliv okolností.

Zařízení můžete propojit i s vaším mobilním telefonem. Langogo Genesis navíc nabízí funkci hotspot, díky níž se s překladačem může propojit až pět zařízení naráz. Simultánní překlad a konverzace ve více lidech je tak mnohem jednodušší.

Co se baterie týče, tak ta je také dostačující. Zvládne totiž napájet zařízení až čtyři hodiny při nepřetržitém provozu. Zaznamenaný hlas pak dokáže zobrazit na obrazovce. Zařízení ovládáte jednoduše pomocí tlačítka na pravé straně. V případě potřeby jej tedy stačí vytáhnout a použít.

Langogo Genesis má dva režimy překladu – online a offline. Online překlad využívá standardní neuronové sítě, tím pádem je překlad přesnější a kvalitnější. To se o offline verzi říct nedá. Sice je stále srozumitelná, ale nedosahuje kvalit online překladu.

AOSTAR Z175

AOSTAR Z175

 • Počet jazyků: 75
 • Podpora češtiny: Ano
 • Cena: 6 900 Kč

Překladač vypadající jako mobilní telefon. To je AOSTAR Z175, jeden z nejlepších elektronických překladačů, který je na trhu dostupný. Nabízí velké množství funkcí, a to nejen na poli překladů. Začněme ale u nich. Tento překladač totiž podporuje 75 jazyků, mezi nimiž samozřejmě nechybí čeština.

Co zvládne dál? Kromě klasického překladu a konverzace dokáže překládat text z obrázků. Aby to dokázal, zabudovali do něj tvůrci 5 MPix fotoaparát. Tím vybraný obrázek vyfotíte a necháte přeložit. Výsledek se vám pak objeví na kvalitní dotykové obrazovce.

Zařízení je možné připojit k Wifi, hotspotu, k internetu skrze datovou SIM kartu či Global datovou kartu. Možností máte opravdu hodně. Výrobce na základě těchto faktů garantuje, že se bezpečně připojíte až v 160 zemích světa. Ať se tedy vydáte do jakéhokoliv koutu Země, měli byste se tam připojit a využívat služeb tohoto překladače.

Připojení je nutné kvůli tomu, aby bylo možné udržet špičkovou kvalitu překladů. Díky internetu se tak dostanete k překladu zajištěnému neuronovými sítěmi, které v dnešní době platí za nejlepší a nejspolehlivější možnost. Zařízení vám navíc vydrží i při plné zátěži výborných šest hodin. V pohotovostním režimu pak až sedm dní.

Langie S2

Langie S2

 • Počet jazyků: 53
 • Podpora češtiny: Ano
 • Cena: 8 990 Kč

Langie S2 můžeme nazvat kapesním počítačem na cesty. V jeho útrobách totiž tepou „vnitřnostmi“, které zajistí bezproblémový a plynulý chod. Nejdůležitější ale je, že zvládne překládat do více než 53 jazyků. Tedy pokud je připojený k internetu. U offline překladů se jejich počet smrskne na 13. Bez připojení navíc nezvládne složitější věty a nedokáže zajistit vysokou kvalitu překladu.

Tento neduh ale plně vyvažuje dalšími vlastnostmi. Mezi ty patří dlouhá výdrž. Na jedno použití totiž dokáže spolehlivě fungovat i pět dní. Kromě překladů si na Langie S2 můžete uložit fotky, videa či hudbu. Disponuje totiž 16GB vnitřní pamětí, kterou můžete ještě rozšířit SD kartou.

Zařízení kromě překladů můžete využít i k učení. A to i bez internetu. Bez připojení totiž máte dostupný slovník, s nímž je možné učit se slovíčka kdekoliv a kdykoliv. Díky Bluetooth zase propojíte Langie S2 s vaším mobilním telefonem.

Vigoshop Lingo

Vigoshop Lingo

 • Počet jazyků: 25
 • Podpora češtiny: Ano
 • Cena: 799 Kč

Abychom se tu nebavili jen o drahých elektronických překladačích, zahrneme do našeho výběru i jeden dostupný. Pokud od něj nebudete očekávat zázraky, mile vás překvapí. Na první pohled potěší jednoduchou konstrukcí. Vypadá jako malý mikrofon. A také tak slouží. Stačí jej strčit do ucha, spustit a nechat Vigoshop Lingo vykonat jeho práci.

Vigoshop Lingo podporuje 25 jazyků. Nechybí mezi nimi angličtina, francouzština, čínština, ruština a další rozšířené jazyky. Kromě překládání do těchto jazyků ale zvládne překládat hudbu a přijímat hovory. Je tedy vhodný jako skvělý pomocník pro každého, kdo potřebuje neustále volat a mít k dispozici také relativně spolehlivý překladač.

Provozní doba zařízení se pohybuje v rozmezí 4 – 5 hodin. V pohotovosti pak vydrží až pět dní. K plnému nabití potřebuje hodinu času a klasický micro USB kabel.

Závěr článku.

Závěr

Elektronický překladač, nebo aplikace do telefonu? To je boj, který budou ještě dlouhou dobu svádět potenciální zákazníci, výletníci či zaměstnanci na pracovní cestě. Obě možnosti mají své pro a proti. Ale to jsme si ostatně popsali v první části tohoto článku.

Důležité ale je uvědomit si, že ani online překladač, ani elektronický překladač za vás veškerou práci neodvede. Plně ovládnou umění mluveného a psaného jazyka ještě stroj nedokáže. Pokud tedy vyrážíte na důležitou pracovní cestu, případně potřebujete přeložit firemní dokumenty, obraťte se na lidského překladatele.

Jazykové agentury vám často nabídnou zajímavé ceny, které se rozhodně vyplatí. Zvlášť když zvážíte, jaké škody by mohl strojový překlad způsobit vašemu podnikání. Pokud ale máte dokumenty, které chcete přeložit strojově, podívejte se na náš výběr nejlepších překladačů pro všechny účely. V seznamu naleznete nejen překladače dokumentů, ale také překladače obrázků, textu či konverzací. Zkrátka pomocníky do každé situace.