Text United – vhodná alternativa pro Překladač Google?

Pokud chcete přeložit jedno slovo, krátkou větu nebo dlouhý text, nejspíše do vyhledávacího pole napíšete sousloví „Google Překladač“ a necháte práci na něm. Změní se na tom v budoucnu něco? S největší pravděpodobností ne. Na trh sice v posledních letech zamířily další překladače s kvalitní infrastrukturou a výsledky, žádný z nich ale zatím nedokázal překonat ten nejpoužívanější.

Pokud ale máte firmu a potřebujete dostatečně kvalitní překlad dokumentů, máme pro vás jeden tip. Jde o software zvaný Text United, který vám v tomto článku podrobně představíme.

Co je to Text United?

Jde o službu, která nabízí mnohem víc než jen překladač. S její pomocí budete mít dokonalý přehled o svých překladech, jejich přesnosti a rychlosti zpracování. Nejde tedy jen o strojový překlad, ale také o platformu, skrze níž si můžete strojem přeložené texty nechat zkontrolovat. Pokud se ale pro tuto možnost nerozhodnete, stále máte v rukou sadu nástrojů, díky nimž si jejich kvalitu ověříte sami.

Hlavní síla Text United tkví ve strojovém překladu. Nejedná se ale o klasický překladač, do kterého nakopírujete text a počkáte na výsledek. Text United pracuje zejména s dokumenty a soubory uloženými na Dropboxu či Google Drive. Ale nejen s nimi.

Jaké jsou možnosti?

 • Překlad dokumentů – nahrajte dokument a vyčkejte na jeho přeložení. Mezitím můžete projekt pro lepší orientaci pojmenovat a následně editovat.
 • Překlad webových stránek – webová stránka a eshop. S tím si Text United hravě poradí.
 • Titulky k videím – spravujte titulky k jednotlivým videím. Můžete nahrát soubor se samotnými titulky, případně i samotné video.
 • BitBucket a GitHub – překládejte textové soubory uložené na BitBucket či GitHubu.
 • Google Drive a Dropbox – stačí připojit účet na Google Drive či Dropbox, vybrat některý z uložených souborů a nechat jej přeložit.
 • Přepis zvukové stopy – nahrajte video nebo zvukový soubor a počkejte na jeho přepis.

Kolik Text United stojí?

Služby překladatelského softwaru Text United jsou rozděleny do pěti kategorií podle ceny. První balíček je zcela zdarma. Jak už ale tušíte, moc toho nenabízí. S ním dostanete přístup k základním funkcím, které budou výrazně omezeny počtem přeložených slov. K dispozici pak budete mít pouze základní strojový překlad bez překladu videí.

Vstupní balíček

Cena – zdarma
Počet přeložených slov – maximálně 2 000
Strojový překlad bez překladů videa

Se vstupním balíčkem si můžete funkce této aplikace osahat. Jak ale maximální počet přeložených slov napovídá, k větším objemům textu se rozhodně nehodí. Proto přichází na scénu Základní balíček, který za 60 € nabízí výrazné navýšení limitů a další užitečné funkce. Ty jsou vhodné zejména pro firmy a podnikatele, čemuž napovídá i cena.

Základní balíček

 • Cena – 60 €/měsíčně (při koupi ročního předplatného)
 • Počet přeložených slov – maximálně 40 tisíc
 • Strojový překlad + překlad videa
 • Podpora GitHub a BitBucket, vývojové API
 • Export terminologie a uložených překladů

Další balíčky pak výrazně navyšují zejména počet přeložených slov a odemykají funkce, které využijí zejména velké firmy.

Další balíčky

 • Cena – 210 € | 460 € | 810 €/měsíčně (při koupi ročního předplatného)
 • Počet přeložených slov – maximálně 400 tisíc | 1 milion | 2 miliony
 • Vše uvedené výše + podpora Slack a dalších služeb

Pro koho je Text United vhodný?

Jak jsme zmiňovali na samotném začátku, Text United se bude hodit zejména podnikatelům. A to nejen těm, kteří svůj obsah publikují na internetu a chtěli by jej přeložit do cizích jazyků. Alfou a omegou je totiž překlad dokumentů. Jejich překládání budete mít pod kontrolou díky jednoduše ovladatelné aplikaci, kde si můžete zkontrolovat výsledek odstavec po odstavci.

K zahození není ani funkce překladu webových stránek a eshopů. Služba v několika minutách projde celý web a vy, jakožto uživatel, budete moct určit, které z vybraných stránek si přejete přeložit. A tady přichází na scénu jedna z největších výhod. S Text United totiž nemusíte překládat jednotlivé podstránky pokaždé, když přidáte novou. S touto aplikací se text přeloží automaticky.

Toho můžete naplno využít například u aplikací, které pravidelně aktualizujete. O rostoucí obsah a jeho lokalizaci se postará umělá inteligence. V případě potřeby pak můžete využít i kontroly profesionálního překladatele. Ten práci dokončí v předem domluveném limitu v závislosti na objemu textů.

Jak Text United funguje?

Text United stojí na dvou pilířích – na strojovém překladu a překladu zajištěném jazykovou agenturou. Jde o produkt pro jednoduchou správu překladů, skrze kterou můžete objednat i kontrolu textu profesionálním překladatelem. Ústředním mottem je ale dostatečná rychlost a kvalita. A té lze dosáhnout jen s pomocí stroje.

Proto tvůrci této aplikace sáhli po řešení od Googlu, na němž postavili i svůj překladač. U strojového překladu (zejména u technického textu) tak budete mít jistotu, že jsou termíny v pořádku a celek kvalitně přeložen. Pokud chcete vědět víc o tom, jak funguje právě Překladač Google, přečtěte si jeden z našich starších článků.

Recenze Text United

V této části článku si projdeme, jak na tom vlastně Text United je. A to nejen co se týče překladů. Podíváme se také na kvalitu rozhraní a zhodnotíme jeho kvalitu.

Jaké je rozhraní?

Je rok 2019. Rok, během kterého můžeme na trhu najít řadu aplikací s moderním uživatelským rozhraním a vzhledem. A Text United není výjimkou. Už samotné zpracování úvodní stránky napovídá, že bude aplikace dostatečně dobře zpracovaná. Kombinace barev je vhodně zvolená a využitá k zvýraznění nejpodstatnějších služeb.

Uživatelské rozhraní je jednoduché a přehledné. Nahoře naleznete menu, kde můžete procházet nové zprávy, úkoly a následně mezi nimi vyhledávat. Úvodní stránka pak nabízí vše potřebné pro vytvoření projektu a sledování těch stávajících.

Líbí se nám, že přeložit soubory můžeme dvěma způsoby – přetažením souboru do příslušného okna či vybráním příslušné kategorie a proklikáním průvodce. Oba způsoby jsou jednoduché a intuitivní a rozhodně byste se neměli ztratit ani při prvním použití.

Rozhraní je dostupné v anglickém jazyce. Český překlad zatím není k dispozici. Pro koncové uživatele z řad velkých firem by to nejspíše neměl být problém, pokud se tuto aplikaci chystáte použít, mějte to na paměti.

Překlad dokumentu

K přeložení dokumentu stačí několik jednoduchých kroků. Nejprve budete požádáni o vložení daného souboru. Poté vás čeká výběr jazyka, nejprve toho původní, následně toho, do něhož chcete dokument nechat přeložit. Následuje výběr z dostupných typů překladu. Jsou celkem čtyři:

 • Strojový překlad
 • Strojový překlad + kontrola lidským překladatelem
 • Vlastní překlad (pouze zaznamenání překladu v aplikaci)
 • Profesionální překlad

Aplikace je přímo napojena na jazykovou agenturu, překlad tedy můžete objednat jednoduše z aplikace. Ihned po nahrání souboru se dozvíte, jakou cenu zaplatíte. Na tu má vliv nejen počet slov, složitost překladu či daně, ale také termín dodání, který budete muset zadat též.

Kvalitu profesionálních překladatelů hodnotit nemůžeme, protože jsme této možnosti nevyužili. Sáhli jsme pouze po strojovém překladu, jenž nám poskytl uspokojivý výsledek. Chyby jsme opravili přímo v aplikaci, dokument zabalený do souboru .zip jsme tak dostali v takové kvalitě, v jaké jsme očekávali.

Výhody Text United

Spolehlivý nástroj nejen pro překladatele. Zejména firmy, které potřebují pravidelně překládat velký objem textů, budou tento program považovat doslova za spasitele. Má příjemné uživatelské prostředí, jednoduše se ovládá a je přehledný. Díky snadné navigaci pokaždé najdete to, co hledáte.

Strojový překlad je poměrně kvalitní. Zásluha ale patří zejména Google Překladači, na jehož technologii je Text United postavený. Tato aplikace ale nabízí povedenou nadstavbu v podobě úpravy textu přímo v aplikaci. Přeložený text si tedy můžete přečíst a opravit chyby dříve, než soubor vyexportujete.

K zahození není ani široké portfolio funkcí, které se ani zdaleka neomezuje pouze na překlad dokumentů. Využít můžete přepisu textu z nahrávky, překladu titulků k videím, překlad souborů z GitHubu a BitBucketu a mnoho dalších

Výhody v bodech

 • Příjemné uživatelské prostředí
 • Kvalitní překlad
 • Možnost manuálně upravit přeložený text
 • Spousta funkcí (překlad videa, přepis mluveného slova, atd.)
 • Možnost objednat profesionální překlad přímo v aplikaci

Nevýhody Text United

V textu jsme popisovali zejména funkce a výhody Text United, každopádně i tato aplikace má své nevýhody. A nutno podotknout, že nejsou úplně zanedbatelné. Pokud si Text United vyzkoušíte na vlastní pěst, už při překladu prvního souboru zjistíte, že rychlost patří k největším neduhům. U delšího dokumentu budete na překlad čekat i několik minut, u videí a přepisů i více.

Výsledky strojového překladu a přepisu nejsou precizní. I proto jsme byli vděční za možnost editovat jednotlivé odstavce přímo v aplikaci. Kvůli poměrně vysoké ceně a výše zmiňované rychlosti tak mnohdy raději sáhnete po originálním Google Překladači a obětujete úpravám své pohodlí.

Někdy budete nuceni jiný překladač použít jen kvůli tomu, že narazíte na maximální limit přeložených slov. V tomto případě vám zbude buďto pořídit dražší předplatné, nebo objednat profesionálního překladatele přímo z aplikace. Nebo dokument přeložit na vlastní pěst.

Nevýhody v bodech

 • Cena
 • Rychlost
 • Nízký počet přeložených slov u verze zdarma
 • Přeložené soubory dostanete zabalené ve formátu .zip, nikoliv v původním formátu